Fotodigital.ro Fotocamera.ro

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 5. Cum ati ajuns pe Forum/FD/FC?, Ce v-a determinat sa va inscrieti?
Guest_BlindGirl_*
post 13 Dec 2004, 22:14
Post #1

Guests

Cum ati ajuns pe Forum/FD/FC?
Ce v-a determinat sa va inscrieti?

Sunt foarte curioasa sa aud povestea fiecaruia.

Si ca sa sparg gheatza incep eu :

Cautand in google informatii despre fotografie am dat de site-ul propriu zis. Dupa ce am citit am inceput sa privesc fotografiile, sa citesc comentariile. Dupa vreo 3 zile am vrut sa scriu un comentariu la o fotografie. .. si am dat de "
Daca doriti sa adaugati un comentariu trebuie sa va logati, daca nu aveti un cont creat atunci apasati butonul `Inregistrare`... asa ca am dat de buton.. grabita cum eram sa scriu comentariul nu am citit prea bine angel.gif regulamentul..care e lung ca orice regulament. biggrin.gif Am vazut ca trebuie sa pun fotografii.. mi-am zis ca o fi ceva sa vada ca nu comenteaza toti.. ci doar cei ce fac fotografii.. si am pus...

De forum am dat cand am vazut mesajul ca acolo vor fi puse fotografiile... la finalul inregistrarii. Am tacut malc pana sa fiu admisa sa nu influentez de vreo culoare publicul. Si m-am apucat de citit si studiat pe aici... Acum tot cu asta ma ocup... Si de ramas raman ca imi place atmosfera si vreau sa invat cat mai multe.

Partea ciudata e ca nu mai stiu ce vroiam sa zic.. ce comentariu aveam atunci in cap smile.gif

Voi?
Go to the top of the page

+Quote Post
BeNnY
post 13 Dec 2004, 22:42
Post #2

Golden Member

Group: Special Members
From: Bucuresti
Member No.: 789

Eu vroiam sa-mi cumpar un aparat foto digital si la sugestia unui prieten am intrat pe http://www.digitalworld.ro si am gasit acolo A60-ul. Dupa aceea am vazut ca au un forum si initial am intrat sa cer informatii despre A60, despre rate. Apoi am dat peste topicurile cu fotografii si imi amintesc ca se faceau teste de macro pe o moneda de 1000 de lei si eu eram foarte invidios ca nu am aparat sa fac si eu test sad.gif Apoi dupa o luna de la intrarea pe forum mi-am luat si eu aparatul si am inceput incetul cu incetul sa fac fotografii, printre primele fiind si 2 care sunt poate cele mai bune ale mele...

--------------------
Nikon D50
Nikkor 18-55mm

+Quote Post
cristianrb
post 13 Dec 2004, 22:46
Post #3

Advanced Member

Group: Members
From: Timisoara
Member No.: 1.178

Eu am ajuns ca si BENNY...cautam un aparat foto. Si...aici am ramas biggrin.gif

--------------------
Canon A85
-------------------------------------------------

Personal Gallery

+Quote Post
marius
post 13 Dec 2004, 22:48
Post #4

Golden Member

Member No.: 1.270

Eu am fost inscris prima oara pe computergames.ro/forum. Acolo era si un topic(sau mai multe) cu fotografie digitala. S-a intamplat ca dupa un timp am vazut o emigrare in masa ... ca sa aflu mai apoi de FD. Inscrierea pe atunci era mai simpla. Am fost acceptat. Si la fel ca si tine am vrut sa fac un comentariu pe forum si acelasi mesaj.
Ceea ce a urmat este clar... cred.

--------------------
"Fotografia nu minte" ... este exact asa dar perfect invers ;)

--- http://www.photo-design.at ---

+Quote Post
floriano
post 13 Dec 2004, 22:48
Post #5

Golden Member

From: Galati
Member No.: 13

Hai sa spun si eu varianta mea.. ca sa va dati seama cat de naturala e.. o sa dau un paste dintr-o convorbire cu un membru de pe forum:
"floriano: ah.. ce cautam? mi-a sarit in ochi un forum unde se discuta despre electronice in general.. si cum eu sunt nebun dupa asta in general.. am zis sa ma bag sunt membrul nr. 13 pe urma.. s-a lansat moda digitala... forumul s-a transformat incet incet... noi am invatat noi chestii unul de la altul (cand inca eram putini) si ne-a placut grupul format.. desi multi din membrii vechi cu care

floriano: "am crescut" eu pe forum nu mai sunt

floriano: mie inca imi place ce vad uneori pe forum

floriano: si oricum sunt prezent oricand am timp din umbra.. dar oricum
"
In putine cuvinte cam despre asta e vorba.. Oricum in final este vorba despre a selecta ceea ce tu stii ca te ajuta si ceea ce iti place! Sper ca m-am facut inteles! Lectura placuta

--------------------

+Quote Post
Razvanx
post 13 Dec 2004, 23:12
Post #6

Moderator

Member No.: 583

Cautand sa-mi iau o camera foto(prima) in iarna trecuta, am dat peste printre multe site-uri cu camere foto, peste DW. Apoi am dat peste forum, unde m-am inscris pt a cere pareri despre camere pt ca eram tare indecis ce sa-mi iau. Am descoperit aici persoane cu un bagaj mare de cunostinte in domeniul camerelor si al fotografiei. Desi la inceput scoteam poze jalnice, si critici pe masura n-am renuntat, iar cu timpul am invatat fff multe in acest domeniu, si nu pot decat sa le multumesc tuturor celor care m-au ajutat sa ajung aici.

--------------------
Nikon D50, Nikon 18-55mm f.3.5-5.6 AF-s DX, Lexar 1GB 133x

+Quote Post
ARC
post 13 Dec 2004, 23:37
Post #7

Advanced Member

Member No.: 831

Am intrat pe forum dupa ce mi-am luat aparatul digital. Sincer nu stiu cum am ajuns la el, probabil in timpul cautarii aparatului...

--------------------
CANON POWERSHOT A75

+Quote Post
zzz
post 13 Dec 2004, 23:47
Post #8

Admin

Group: Admin
Member No.: 6

BlindGirl, frumoasa intrebare! Bun topicul.

Chiar, sa vedem cum ati ajuns aici smile.gif !

--------------------
Kodak Z812IS

+Quote Post
alina
post 14 Dec 2004, 00:00
Post #9

Advanced Member

Member No.: 946

Pe scurt: mi-a spus floriano de forum (stiind ca ma pasioneaza fotografia). smile.gif Cam atat. Din pacate, in ultima perioada din lipsa de timp am urmarit forumul si site-ul mai din umbra. dry.gif

--------------------

Canon S2 IS

+Quote Post
Gabi Udrea
post 14 Dec 2004, 00:02
Post #10

Moderator

From: www.fotodigital.ro
Member No.: 1.184

Eu am ajuns pe forum cautand pe google un site romanesc pe care se pot expune fotografii. Asa am dat de FOTOcamera.ro. Cand mi-a fost acceptata inscrierea am fost foarte fericit. tongue.gif Habar-neveam eu la vremea aia ca acolo se primeste pe oricine. De acolo nu a mai fost decat un pas. Un buton care trezea curiozitate "forum". Si asa am ajuns aici. smile.gif Si acum nu mai scapti. laugh.gif [de mine].

santa1.gif

--------------------

+Quote Post
Guest_tete_*
post 14 Dec 2004, 00:15
Post #11

Guests

eu, am ajuns de pe cg, am vazut acolo niste foto, apoi niste linkuri ( puse de zzz si mir) care incercau sa ajute pe altii si ajungand la dw, am vazut forum mi-am zis "ia stai mai oameni astia au si forum" apoi am vazut foto si foto si lumea posta si poasta si m-au ambitionat sa-mi iau un a60.
o perioada nu am avut acces la net, dar m-am "inarmat", am copiat tot forumul (sper sa nu se supere nimeni), a fost in scop educativ.
cam asta este povestea lu' tete si a forumului.

offtopic: gabi, am vazut intrebarile tale despre un site ro in care sa se posteze o foto si apoi sa fie comentata.
zzz, tu cum ai ajuns pe dw wink.gif biggrin.gif

+Quote Post
Gabi Udrea
post 14 Dec 2004, 00:19
Post #12

Moderator

From: www.fotodigital.ro
Member No.: 1.184

QUOTE(tete @ 14 Dec 2004, 00:15)
offtopic: gabi, am vazut intrebarile tale despre un site ro in care sa se posteze o foto si apoi sa fie comentata.

Te referi la intrebarea de pe forumul F_t_m_g_z_n.ro ? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Guest_tete_*
post 14 Dec 2004, 00:22
Post #13

Guests

QUOTE(Gabi Udrea @ 14 Dec 2004, 00:19)

Te referi la intrebarea de pe forumul F_t_m_g_z_n.ro ? biggrin.gif

da.
si apoi la 1 zi te-ai inregistrat aici smile.gif
prima data am crezut ca faci reclama. s444.gif
beer.gif beer.gif

+Quote Post
X-Plicit
post 14 Dec 2004, 00:32
Post #14

Senior Member

From: Satu Mare
Member No.: 833

Eu am fost invitat de zzz. Si mai dau pe aici, dar ca mai rar in ultima vreme, timpul e vinovat si o parte din posturile de pe aici, sau directia in care merge forumul tongue.gif. PS: Nu dezvoltam.

--------------------
www.mereuta.com

+Quote Post
zzz
post 14 Dec 2004, 01:11
Post #15

Admin

QUOTE(X-Plicit @ 14 Dec 2004, 00:32)
PS: Nu dezvoltam.

biggrin.gif

Putem dezvolta, insa in alt topic! Chiar ar fi interesanta o astfel de discutie.

--------------------
Kodak Z812IS

+Quote Post
zzz
post 14 Dec 2004, 01:13
Post #16

Admin

zzz, tu cum ai ajuns pe dw wink.gif biggrin.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Din interior.
Sau mai bine spus DW/FD/FC au ajuns la mine!

--------------------
Kodak Z812IS

+Quote Post
Guest_tete_*
post 14 Dec 2004, 01:37
Post #17

Guests

esti web- tatic ? wink.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
BlaK
post 14 Dec 2004, 06:13
Post #18

Golden Member

Member No.: 719

eu am aflat mai intai de site de la un prieten... era un super monitor la un super pret pe stoc... si mi-a dat sa il vad... si dupa aceea.. am inceput sa ma plimb pe site... si am vazut si forum-u.. mi-am facut userul... am postat 2 reply-uri si pauza...si in final am revenit in aceasta vacanta de vara.. rolleyes.gif

--------------------
D300, D70s IR, P5100, P50, SB800 + sb900, multe obiective si umbrele :D
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post
Guest_florinel_*
post 14 Dec 2004, 09:18
Post #19

Guests

Eu eram deja client DW... si de cate ori aveam ocazia"rasfoiam" situl ca oricum erau preturi excelente..... asa am descoperit butonul "forum".M-am intrebat:"Oare ce face ?" si l-am apasat.....de atunci am ramas aici, am invatat multe inca de pe vremea cand forumul nu era "dedicat" fotografiei..... am asistat la "nasterea" FD si FC.......
S-a intamplat sa regasesc aici o pasiune mai veche si sa o cultiv.....asa am ajuns acum sa am si cateva fotografii cu care ma pot mandri(sic!)...

+Quote Post
SAKE
post 14 Dec 2004, 09:32
Post #20

Advanced Member

Member No.: 1.056

Site-ul www.digitalworld.ro il stiu de ceva ani pentru ca era un reper in ceea ce priveste preturile de achizitie la componentele de PC-uri, iar forum-ul l-am descoperit atunci cand am vrut sa-mi cumpar o camera foto si nu stiam ce marca sa fie si ce caracteristici ar trebui sa aiba.
Din pacate natura job-ului nu-mi permite sa stau prea mult cu camera in mana si de aceea reusesc destul de rar sa postez cate o fotografie mai mult sau mai putin reusita! smile.gif
In schimb, in timpul saptamanii accesez forumul aproape zilnic!

--------------------
Canon PowerShot S5 IS
Canon PowerShot A95

+Quote Post

26 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 15 Nov 2018 - 05:56