Fotodigital.ro Fotocamera.ro

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Notare FOTOdigital.ro, cele 5 stelute
DRAKo
post 26 Jun 2005, 20:51
Post #41

Golden Member

Group: Members
From: Oradea
Member No.: 1.584

QUOTE(Tiberius @ 26 Jun 2005, 21:25)
Rog pe cine are timp sa ma sfatuiasca si pe mine ce sa scot de pe FD din galeria mea.
Tiberius pe FD

Culmea, m-am uitat la pozele tale si aia de care ziceam ca nu e de FD are cele mai multe stelute?!
Eu insa tot imi mentin parerea asupra ei, este un instantaneu bun dar nu mi se pare artistica!

Imi plac: octombrie 2004, e distractie la scoala, iunia, podul

--------------------
N-ar fi rau sa fie bine!

Nume: Mihai Romeo Bogdan
Aparat: Canon 400D, Tokina 12-24 F4 AT-X Pro, Canon 24-70L F2,8 USM, Canon 70-200L F4 USM, Canon 430EX

Panasonic DMC TZ1

http://www.freewebs.com/fotografika/
Go to the top of the page

+Quote Post
BlaK
post 26 Jun 2005, 20:55
Post #42

Golden Member

Group: Special Members
From: Bucuresti
Member No.: 719

REVENIM LA DISCUTIA PRINCIPALA... va rog... putem forma un topic in care sa ne dam cu parerea ce fotografii ar trebui sterse de pe fotodigital.ro

--------------------
D300, D70s IR, P5100, P50, SB800 + sb900, multe obiective si umbrele :D
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post
Tiberius
post 26 Jun 2005, 20:55
Post #43

Golden Member

From: Hong Kong SAR, China
Member No.: 1.760

Mersi pentru sinceritate. Nu are valoare artistica, asa e.
Poate dau un exemplu asa si incepe lumea sa se autocenzureze.
Bye Bye stelutze ...

Edit: Sper sa mai pot sa dau stelutze ohmy.gif

This post has been edited by Tiberius: 26 Jun 2005, 20:56

--------------------
Stiu Kungfu si multe alte cuvinte in chineza. Ba chiar pot sa le si scriu!
Canon 40D
Canon 50/1.8 II/Canon 100/2.8 USM Macro
Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di/Tokina 12-24 f/4
Tripod Velbon Sherpa 750R
Vinde foto si fa bani acum!

+Quote Post
zanzibar
post 26 Jun 2005, 21:01
Post #44

Senior Member

Member No.: 2.033

x-plicit, nu era vorba de comentariul tau. tu nu ai folosit atac personal. m-am referit la webber, care a facut misto de ce am scris eu ca descriere personala despre mine.
lucrul ala nu avea nici in clin nici in mineca despre mine.
cit despre tine, tu spunind "ma intreb cum de a ajuns aici" dai dovada ca si tu lovesti fara sa stii sa critici. daca esti intradevar valoros pe cit pretinzi nu faci asemenea comentarii destructive, ci iti spui oncret parerea.

salutari,
remus

This post has been edited by zanzibar: 26 Jun 2005, 21:02

--------------------

+Quote Post
DRAKo
post 26 Jun 2005, 21:06
Post #45

Golden Member

From: Oradea
Member No.: 1.584

QUOTE(Tiberius @ 26 Jun 2005, 21:55)
Mersi pentru sinceritate. Nu are valoare artistica, asa e.
Poate dau un exemplu asa si incepe lumea sa se autocenzureze.
Bye Bye stelutze ...

Edit: Sper sa mai pot sa dau stelutze ohmy.gif

Extraordinar!
Nu stiu cati dintre cei de pe FD si-ar fi sters o poza cu atatea stelute la comentariul unuia care nici macar nu e in FD.
Tiberius pentru asta este demn de tot respectul meu!
Cati am fi facut ca el?

PS: Chiar de 5 minute i-am trimis un PM in care-i spuneam ca nu as sterge poza aia pt ca a fost bine votata!

--------------------
N-ar fi rau sa fie bine!

Nume: Mihai Romeo Bogdan
Aparat: Canon 400D, Tokina 12-24 F4 AT-X Pro, Canon 24-70L F2,8 USM, Canon 70-200L F4 USM, Canon 430EX

Panasonic DMC TZ1

http://www.freewebs.com/fotografika/

+Quote Post
Horhellito
post 26 Jun 2005, 21:09
Post #46

Golden Member

Member No.: 1.691

Doar o idee ... si ceva
biggrin.gif

Oameni buni, cand mergeti la cineva in portofoliu si luati o poza la misto...nu inteleg de ce considerati ca o rautate faptul ca vine si incepe sa va ia pozele la misto ca razbunare???

Normal ca nu-i ok stilul asta de razbunare. Dar poate multe gesturi din astea, facute la nervi...ar putea fi EVITATE, daca nu am initia un comentariu plin de superioritate si spus de sus.

Daca nu-ti place o poza...spui "nu-mi place" si apai spui si de ce, o notezi ca atare si pace...
Daca nu-ti place o poza si zici ca "e o realizare ca a reusit sa puna asta aici"...iata samanta de conflict...

Eu nu-s adeptul razbunarilor, dar nu pot sa zic ca nu ma enervez cand un individ mai bun ca mine vine si imi ia pozele la misto in loc sa incerce sa zica ceva constructiv. NU MA DUC SA II IAU PORTOFOLIUL LA MANA sa vad "de ce ii in stare asta". Pur si simplu ma enervez. Apai imi trece.

Multa bafta!

--------------------
ZZZ COME BACK!!!Canon EOS 350D;ZZZ COME BACK!!!Canon EOS 400D;ZZZ COME BACK!!!Canon EFS 17-85mm f/4-5.6 IS USM;ZZZ COME BACK!!!Tamron SP90mm f/2.8 Macro;ZZZ COME BACK!!!Canon 70-200L USM;ZZZ COME BACK!!!Canon EFS 18-55mm f/3.5-5.6 II;Canon 100-400 L;ZZZ COME BACK!!!Canon 580EX;ZZZ COME BACK!!!

+Quote Post
X-Plicit
post 26 Jun 2005, 21:10
Post #47

Senior Member

From: Satu Mare
Member No.: 833

QUOTE(zanzibar @ 26 Jun 2005, 22:01)
x-plicit, nu era vorba de comentariul tau. tu nu ai folosit atac personal. m-am referit la webber, care a facut misto de ce am scris eu ca descriere personala despre mine.
cit despre tine, tu spunind "ma intreb cum de a ajuns aici" dai dovada ca si tu lovesti fara sa stii sa critici. daca esti intradevar valoros pe cit pretinzi nu faci asemenea comentarii destructive, ci iti spui oncret parerea.

salutari,
remus

Eh, probabil ca am fost si eu rautacios. Oricum nu am "pretins" ca sunt valoros. Valoarea se masoara prin aprecierea altor persoane. Dar nu asta e subiectul aici smile.gif Bafta in continuare.

--------------------
www.mereuta.com

+Quote Post
Horhellito
post 26 Jun 2005, 21:16
Post #48

Golden Member

QUOTE(X-Plicit @ 26 Jun 2005, 22:10)
QUOTE(zanzibar @ 26 Jun 2005, 22:01)

salutari,
remus

Eh, probabil ca am fost si eu rautacios. Oricum nu am "pretins" ca sunt valoros. Valoarea se masoara prin aprecierea altor persoane. Dar nu asta e subiectul aici smile.gif Bafta in continuare.

Salut,
Rautacios esti...se pare ca asta-i stilul tau ! Cat despre valoros...asta-i treaba altora sa judece...
iar din punctul meu de vedere, ai un super portofoliu, cum putini au...
poate pentru tine nu conteaza parerea mea...da' io am zis-o oricum.... beer.gif

--------------------
ZZZ COME BACK!!!Canon EOS 350D;ZZZ COME BACK!!!Canon EOS 400D;ZZZ COME BACK!!!Canon EFS 17-85mm f/4-5.6 IS USM;ZZZ COME BACK!!!Tamron SP90mm f/2.8 Macro;ZZZ COME BACK!!!Canon 70-200L USM;ZZZ COME BACK!!!Canon EFS 18-55mm f/3.5-5.6 II;Canon 100-400 L;ZZZ COME BACK!!!Canon 580EX;ZZZ COME BACK!!!

+Quote Post
BlaK
post 26 Jun 2005, 21:18
Post #49

Golden Member

@umbro: nu am de gand sa plec...dar ignoranta aceasta trebuie sa inceteze... am raportat activitatea lui webber de pe fotodigital si am fost luat peste picior ca " spune bine ce spune"... bine... ma bucur... dar nu se gandeste nimeni ca poate un viitor utilizator (probabil unu bun) vede acel comentariu si isi spune " de ce sa vin aici?! abia am scapat de forumu X si vin aici ca sa o iau de la capat?!" ...

deci nu plec... dar nici asa nu se mai poate ...aici am crescut aici mor sa fie clar biggrin.gif

faza cu rosana a fost capac pentru mine... am auzit si eu ce s-a intamplat ... (mare greseala... utilizatori buni au plecat...). dupa ce mi s-a povestit de rosana cam la 2 luni de cand am intrat pe forum. eram printre cei care urmau sa plece, dar am ramas. oare a fost o greseala? sper ca nu.

@Horhellito: mai sunt si persoane care ataca fara sa fie atacate... de exemplu... webber si mai sunt cativa..

Va rog... fara offtopic unsure.gif

later edit: X-plicit nu-i rautacios... nimeni nu stie ce probleme au fost intre noi doi smile.gif... decat (evident) membri vechi.

This post has been edited by BlaK: 26 Jun 2005, 21:20

--------------------
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post
marius
post 26 Jun 2005, 22:09
Post #50

Golden Member

Member No.: 1.270

Cu idee ca modul in care se critica sau se aprecieaza o fotografie a luat-o pe un drum rau, sunt cu totul de acord. Si mai cred ca ai dreptate black cand spui ca un astfel de mod de a actiona imprastie noii-ventiti sau cei ramasi. Personal nu cred ca voi pleca cu totul de aici (daca voi mai fi si altundeva ... nu stiu), dar este posibil ca daca cursul acesta va continua, imi voi rarii cu mult interventiile aici pe Forum sau postarile pe FD.
Ar fi pacat ... am invatat totusi multe aici.

--------------------
"Fotografia nu minte" ... este exact asa dar perfect invers ;)

--- http://www.photo-design.at ---

+Quote Post
Bogdan Grosu
post 27 Jun 2005, 05:37
Post #51

Senior Member

Member No.: 1.603

eu nu am fost ieri online si am citit doar acum acesta discutie...mesajele nu cred ca vor fi sterse dar asta depinde de cei de 'sus'...

pe toate forumurile exista poze bune cu note slabe, poze slabe cu note bune, prietenii si dusmanii, pe toate siturile vin oameni noi si pleaca unii din cei vechi care fie nu mai se simt motivati fie au trecut prin experiente neplacute...dar pe nici un alt site de critica fotografica pe care eu il stiu nu exista atatea discutii aiurea si voturi razbunatoare...pe fd nu exista un comentariu care sa nu fie urmat de un altul care sa vina sa il contrazica sau demoleze...am mai spus-o, daca vreti sa dati vina pe noi moderatorii si adminii, daca veti sa dati vine pe cei ironici sau pe fotografii slabe e ok...dar incercati totusi sa va uitati in jurul vostru, pe strada, la televizor, in parlament samd si o sa vedeti ca o mare parte din vina este...CA ASA SUNTEM NOI ROMANII...avem impresia ca ne pricepem la toate dar nu stuntem in stare sa facem nimic...suntem cu nasul pe sus si nu acceptam parerea altora, suntem suparaciosi si ne atacam la comentarii putin mai acide, chiar daca ele sunt la subiect...nu stim sa respectam opinia altora si credem ca cel din spatele comentariului e un om de nimic doar ptr ca ne-a dat 2 stelute cand de fapt noi am vandut fotografia respectiva cu 2,37$ pe stock sau ca a fost publicata intr-o revista cu un tiraj de 1000 de exemplare...

multi m-au intrebat de ca nu mai postez pe fd...a fost decizia mea si am luat-o dupa aprox 2-3 saptamani dupa ce am devenit membru...am decis insa sa raman si sa incerc sa ajut atat cat pot acest site si forum...problema este ca mereu cei care sunt multumiti nu se manifesta iar cei nemultumiti mereu vor veni sa spuna cat de prost e site-ul si in ce paragina a ajuns forumul...

este interesant ca nici unul dintre noi nu vedem greselile proprii dar reusim sa dam vina pe unul sau pe altul, sa ii invinovatim ca strica atmosfera samd...recunosc ca de cateva ori am facut si eu unele comentarii acide dar nu am initiat fara motiv o discutie de genul asta...am incercat, asa cum am putut, sa 'moderez' discutiile si site-ul...daca am esuat e numai si vina mea...cam astfel de mesaje primim noi moderatorii si adminii, dar nimeni nu vine sa spuna ca sunt si unele lucruri bune pe site...numai contestatarii vorbesc si cred ca ei sunt cei care aprind atmostera pe fd...deci iata un fragment dintr-un pm pe care l-am primit de curand (nu dau nume ca nu are rost):

'Nu are sens sa ma repet, ca oricum nu imi place si nici nu are rost. Nu sunt novice in "d'ale fotografiei" si cred ca stiu mai multe decat tine, chiar mult mai multe, in legatura cu forumu asta, inclusiv cu fd. Asa ca nu imi falfai mie pe la nas chestii ca esti moderator and stuff. imi pasa nici nu am comparatie sa zic cat de putin.
................................................................................
..................................................
Tu poate nu iti dai seama dar dai niste kkturi de gratuitati naspa numai poate din rautate.'

daca noi cei care incercam sa contribuim voluntar la binele (sau raul) acestui site suntem vazuti astfel atunci poate e cazul sa ne retragem si sa lasam locul altora...ce motivatie sa mai avem sa petrecem timp pe site daca am esuat in halul asta!?...de ce sa stau sa mai scriu comentarii de cacat si ii fac pe pe autori sa se simta 'ultimul om' cum mi s-a spus!?...

eu nu reusesc sa inteleg ce e atat de jignitor si dureros sa primesti note de 2 stele!?...vreti sa facem ca pe galeriafoto.ro!?...acolo se dau note de la 1 la 10 dar niciodata nu am vazut o nota sub 8!!!...asa vreti?...numai 4 si 5 stele!?...si ce faceti cu ele?...va bate gloria si banul la usa?...veti deveni celebri?...incercati sa intelegeti ca 10 comentarii de 2 stele sunt mai valoraose decat 2 comentarii de 5 stele...de ce?...ptr ca inseamna ca acea fotografie a atras atentia mai mult, chiar daca criticile sunt uneori dure...dar ma opresc aici ca incep sa deviez de la subiect!

incercati sa invatati sa zambiti si atunci cand comentariile pe care le primiti nu sunt cele la care va asteptati, luminati-va fruntile si bucurati-va de fotografie...in momentul in care postati o fotografie trebuie sa fiti constienti ca ea poate fi considerata buna sau rea de comunitatea respectiva...(o femeie care iese pe strada mai mult dezbracat decat imbracata, cu sanii p-afara si cu chilotii in c*r va atrage atentia si admiratia a sute de barbati, dar pana la urma unu tot ii zice ca-i o curva sau o violeaza)...asta este lumea in care traim...vor exista mereu contestatari sau smecheri...daca postati asumati-va riscul de a primi 1 si 2 stelutze...daca primesti 5 comentarii de 4 si 5 stele si 1 de 1 stea, ignora-l...dar daca 20 de 'prosti' iti spun ca cercelul rosu nu da bine acolo unde e, inseamna ca poate chiar au dreptate...

e simplu...criticile si comentariile stupide si razbunatoare ar trebui eliminata pe cat de mult posibil...dar daca cineva vrea numai laude si bezele, atunic fd nu e locul potrivit...nu plecati de pe acest site ptr ca ati fost jigniti sau cineva s-a razbunat...nu veti face decat sa dati satisfactie acelora si va veti face voua un deserviciu!

numai bine tuturor!

+Quote Post
zanzibar
post 27 Jun 2005, 06:35
Post #52

Senior Member

Member No.: 2.033

ca bine zici bogdane.

/remus

--------------------

+Quote Post
BlaK
post 27 Jun 2005, 07:04
Post #53

Golden Member

Bogdan... nu am nimic cu tine...dar esti prea nou ca sa sti cum era aceasta comunitate in urma cu un an (care nici atunci nu mai era cum trebuie, si totusi era placut). Eu unul asteptam (si inca astept ...) un raspuns din partea lui Emil Bodea (zzz) administratorul principal al sitului in care sa ne spuna ce are de gand cu acest forum/site. Sa stim daca ne batem capul degeaba sau nu.

take care.

This post has been edited by BlaK: 27 Jun 2005, 07:14

--------------------
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post
Horhellito
post 27 Jun 2005, 08:29
Post #54

Golden Member

pe fd nu exista un comentariu care sa nu fie urmat de un altul care sa vina sa il contrazica sau demoleze.

Aici exagerezi.
...
In rest ai dreptate. Cu singurul amendament ca nu toata lumea se supara cand primeste 2 sau chiar o stea. Nu baga pe toata lumea in aceeasi oala ca nu-i cazul.

Eu personal nu ma supar la nota proasta, insa intr-adevar ma enervez adanc la cometariu superior si acid, pentru ca nu am venit aici sa ascult cat de superiori sunt unii, ci am venit sa ascult oameni care stiu mai mult ca mine si care doresc sa impartaseasca...

Nu are sens autocritica de moderator...
Daca ar exista o regula de baza relativa la bun simt gen :
"nu se admit comentariile superioare si acide"
Lucrurile ar fi mult mai frumoase, nu atatia s-ar supara si ar pleca, iar moderatorii nu ar mai avea probleme de constiinta.

--------------------

+Quote Post
zzz
post 27 Jun 2005, 10:22
Post #55

Admin

Group: Admin
Member No.: 6

Aoleo, cate comentarii si cate posturi pe forum si pe FD in ultimile doua zile!

Voi nu aveti week-end? smile.gif

Cateva lamuriri.
Inca nu am citit tot, dar:

1.
Voi vreti o cenzura mai mare asupra comentariilor de pe FD.
Peste tot insa (pe alte site-uri) FD-ul este criticat ca fiind supra-cenzurat si supra-moderat, ca pe FD este inabusita din fasa orice exprimare libera a opiniei.

Raspunsul la aceste luari de pozitie contradictorii este CA SE VA RESPECTA REGULAMENTUL. Adica vor fi sterse comentariile/pozele care contravin Regulamentului. Daca Regulamentul nu este bun, il vom schimba. Pana atunci insa trebuie sa-l respectam, altfel se pierde coerenta.

2.
Voi sterge in continuare cu regularitate pozele care contravin Regulamentului, inclusiv in ceea ce priveste continutul artistic al acestora (din punctul meu de vedere si raportandu-ma, atunci cand e cazul la parerea celorlalti exprimata prin orice forma - nota, comentariu, raportare directa, etc.).

Aici trebuie sa aveti incredere in mine si in viziunea mea asupra directiei pe care trebuie sa o aiba FD-ul. Daca gresesc in judecarea unei fotografii, vreau sa mi-o spuneti. Am sters multe poze de pe site, mai ales in ultima vreme, conformand-ma regulamentului si reactia autorilor (pana acum smile.gif ) a fost una normala, de intelegere a actiunii mele. In cateva saptamani o sa am timp sa trec in revista toate imaginile de pe site si voi sterge in continuare pozele care nu au ce sa caute aici. Orice sugestie in aceasta privinta este binevenita.

Asa dupa cum am mai spus, raspunzand unei post de pe forum in care se sugera ca sunt sterse toate fotografiile care nu sunt "standard", stati linistiti ca nu o sa sterg imaginile cu prizontul inclinat, care nu respecta regula treimilor sau sunt neclare, DACA aceste fotografii sunt bune. smile.gif

3.
Voi sterge comentariile care fac atac la persoana si NU voi sterge comentariile care critica imaginea, indiferent care va fi reactia autorului. Nu e cazul sa apar pe cineva si sa-l protejez in fata criticilor, chiar si dure, pe care le primeste. Trebuie ca fiecare sa invete sa primeasca si critici, uneori nedrepte. Asa-i viata si nu pot eu sa-i feresc sa dea piept cu ea. Stiu ca unii nu vor rezista, dar nu cred ca le fac un bine daca aici, unde in afara de orgolii nu mai este altceva implicat, ii protejez si in alta parte (unde poate sunt interese mai mari la mijloc) vor fi nepregatiti sa primeasca loviturile din partea celorlalti.

4.
In legatura cu oamenii care vin si pleaca de pe forum.
In aceasta problema nu trebuie intervenit.
Asa se intampla peste tot pe forumuri si pe site-uri. Ganditi-va fiecare la situatia voastra. V-ati inscris pe multe forumuri/site-uri pe web si pe cele mai multe le-ati abandonat.
De ce? Motivele sunt multiple. V-ati schimbat preocuparile, nu a fost destul de interesant, nu ati avut nimic de castigat din activitatea de acolo, ati fost plecat/ocupat cu scoala/ati avut un dead-line la serviciu si intre timp ati uitat userul si/sau parola de pe site-ul respectiv.

Nu poti sa legi pe cineva cu forta de un loc in care nu mai are interesul de a sta. Sa recunoastem: pe FD si pe forum au venit multi care au auzit de avantajele materiale directe: participari gratuite la FOTO-TUR-uri, beneficierea gratuita de aparatura/accesorii foto, sprijin material direct, recompensarea membrilor activi prin premii, etc.

Cei pe care-i regreta acum acum unii dintre voi au profitat din plin de aceste avantaje. Au luat de la forum si FD tot ce puteau lua, atat moral cat si material. Atunci cand nu s-au mai dat asa usor avantajele de senior membri, sau cand li s-a conditionat acordarea acestora de sustinerea mai activa (prin posturi si comentarii) a forumului si FD-ului, au plecat in alte parti unde pot beneficia de astfel de avantaje fara sa depuna vreun efort.

De aceea, asa cum spuneam si in alt topic, dupa ce am investit foarte mult timp/incredere/bani in useri care doar au profitat, sunt mult mai precaut in a acorda foloase (mai ales materiale, dar si morale). Poate de aceea avem acum moderatori din Grecia si China, acestia cel putin sunt sigur ca fac aceasta grea munca doar din dragoste de fotografie. smile.gif

In ceea ce priveste supararea unora ca au primit comentarii negative, reactia de a-si sterge fotografiile de pe site mi se pare ca nu se justifica si cred ca este o hotarare in dezavantajul lor. Prezenta lucrarilor pe un site de fotografie iti aduce un feed-back fara de care nu stii cum stai, nu te poti pozitiona. Chiar si atunci cand acesta este negativ si nedrept, este folositor. Poti lua atitudine, ai sansa sa-ti aperi ideile. Dintr-o astfel de confruntare vei iesi mai calit si mai pregatit de a te infatisa lumii.

--------------------
Kodak Z812IS

+Quote Post
icounter
post 27 Jun 2005, 10:28
Post #56

Senior Member

From: Ploiesti
Member No.: 1.681

AI PERFECTA DREPTATE ZZZ !

--------------------

+Quote Post
BlaK
post 27 Jun 2005, 10:40
Post #57

Golden Member

Ai zis bine ZZZ.

Dar nu cred ca ar trebui sa ne pese ce zic alte forumuri despre noi. Si sa ne mentinem cenzura (chiar daca este prea multa) pentru ca noi o sa fim alt fel fata de alte forumuri (adica o sa avem o bila alba, vine un utilizator ii spunem direct ce avem de spus si isi afla nivelul, NU TREBUIE SA FIM CA ALTE FORUMURI )... pe mine cel putin m-a ajutat chestia cu supra-cenzura sau supra-moderatul si pe langa asta nu se intra chiar atat de usor pe Fotodigital.ro.. nu zic ca nu ar trebui sa existe si utilizatori mai slabi dar vad ca au preluat controlul.
Din cate stiu eu digitalworld.ro a fost atacat de mult, de ce reactionam acum? si de ce asa?
Eu votez cu revenirea supra-cenzurei pe fotodigital.ro cel putin smile.gif

This post has been edited by BlaK: 27 Jun 2005, 10:41

--------------------
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post
Horhellito
post 27 Jun 2005, 10:54
Post #58

Golden Member

4.
In legatura cu oamenii care vin si pleaca de pe forum.
In aceasta problema nu trebuie intervenit.
Asa se intampla peste tot pe forumuri si pe site-uri. Ganditi-va fiecare la situatia voastra. V-ati inscris pe multe forumuri/site-uri pe web si pe cele mai multe le-ati abandonat.

Probabil ca nu trebuie intervenit direct, nu trebuie rugati oamenii sa ramana sau implorati sa ramana. Multi pleaca dintr-o suparare minora, pe care o convertesc ei in una majora.
Dar, exista si cazuri ale oamenilor care pleaca datorita criticilor exagerate.
Ati spus :
Voi sterge comentariile care fac atac la persoana si NU voi sterge comentariile care critica imaginea, indiferent care va fi reactia autorului.

Partial sunt de acord, insa problema aici zace in "razbunarile ascunse sau subtile"! Daca unui autor ii displace ca a fost comentat si notat de altul...el poate foarte bine sa intre si sa ii exprime opinia pe fotografiile celui de-al doilea. Parere care este DIRECT atrasa de comentariul initial.
Cea mai mare problema asa cum o vad eu este nu faptul ca cineva da note proaste si comenteaza anumite fotografii in mod critic, ci faptul ca comentariul critic este unul superior si cu multe insulte subtile si gratuite. Acest lucru naste dezamagire in oamenii care au venit aici in speranta ca vor invata ceva. Ca in bot poti sa ti-o iai peste tot, pe toate forumurile. Asta este in opinia mea ce diferentiaza acest forum de altele.

Nu poti sa legi pe cineva cu forta de un loc in care nu mai are interesul de a sta. Sa recunoastem: pe FD si pe forum au venit multi care au auzit de avantajele materiale directe: participari gratuite la FOTO-TUR-uri, beneficierea gratuita de aparatura/accesorii foto, sprijin material direct, recompensarea membrilor activi prin premii, etc.

Eu mi-as dori tare sa particip la un Foto-Tur, sau chiar o intalnire cu membrii FD, si sincer as plati eu din buzunar pentru asta pentru ca imi doresc tare mult sa vad si sa cunosc direct anumiti membrii.

This post has been edited by Horhellito: 27 Jun 2005, 10:58

--------------------

+Quote Post
baietel
post 27 Jun 2005, 10:55
Post #59

Advanced Member

Member No.: 1.971

Eu sunt curios , care sunt acei forumisti care au luat tot ce se putea si au plecat cand nu au mai avut avantaje...o lista, ceva? huh.gif

--------------------
...brain?....No, thank you....

+Quote Post
BlaK
post 27 Jun 2005, 12:58
Post #60

Golden Member

nu stiu inca cine este autorul dar abia astept sa aflu ... cum naiba a fost acceptat un membru care i se pare ca astfel de POZA poate fi postata pe fotodigital.ro ... cum a avut curajul in primul rand... acu 6 luni (sa zicem) nu se arunca lumea sa puna astfel de poze...

link ===> http://www.fotodigital.ro/detaliufoto.php?foto=7883

--------------------
www.say-cheese.ro
Razvan Tulai

+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 14 Nov 2019 - 17:07